8 Nisan 2009 Çarşamba

Mazeret Kağıdı

Memleketi ziyarete Mistır Prezidınt Obama gelmiş. Peh. Ben misafire misafir demem misafir benim olmadıkça. Herkesin misafiri kendine diyelim biz kendi misafirimize bakalım. Valide Hayruş Sultan hanım ilk resmi ziyaretini yapmak üzere şehr-i İzmir'den gelip hanemizi onurlandırmış bulunmaktalar. Hüseyin Abdullah'ına ne hediye getirmiştir bilmiyorum ama bu ziyarette bendeniz gevrek, boyoz ve en hakiki - öz İzmir enginarı ile taçlandırıldım. (Pis İzmirli sen de, ille ki İzmirli kimliğini bir yerlere sıkıştıracaksın. Gevrekmiş, boyozmuş. Gevrek dediğin bildiğin simittir, boyoz içi boş börek, enginarın da yaprakları yenmez. Höyt çık bakiim aradan seni mendebur, asfalyalarımı attırma benim. Gevrek gevrektir gevrek kalacaktır, boyoza kalkan eller kırılsın, enginarın yapraklarını atanlar utansın)

Neyse yediğim içtiğim bana kalsın sebebi yazımızın amacı valide Hayruş Sultan hanımın ilk resmi ziyaretinin yazınsal hayatımız üzerindeki etkileri olmakta. Hayruş Sultan Bursa'ya adım atar atmaz soğuk hava ve deprem getirmiştir. Yazar sırf ilk nedenden ötürü bile depresyonun sınırlarında gezmektedir. Ayrıca kendisi gündüzleri ilgi alaka görmek, protokol gezileri yapmak , akşamları ise yatacak sıcak bir yatak ister. Fakirhanemizde misafir ve çalışma odası fonksiyonlarının aynı yerde konuşlandırılmış olmasının yazarımızı bir kez daha depresyon eşiğine getirmesi ise uykusuz gecelere denk düşer. Uykusuz gecelerde internette gezintinin yerini zaruri olarak mutfak-salon-yatak üçgeni alır bir süre için.

Resmi temaslar daha bir hafta sürecek olup yazılara bir müddet ara verilmiştir. Mazeretim var, bu da kağıdıdır beyan ederim. Yetmez, yetkili makamlara arz ederim.

5 yorum:

Seyyah dedi ki...

sen enginar yaprağı dedin benim gözümün önünden enginar dolması geçti gitti:)) sen mazeret kağıdı al, bir kafa enginara anlaşalım!?!

:))

Şaşkın dedi ki...

Pişecek bugün taze taze dolma olmasa da en İzmir usulünden yapraklı yapraklı. Koş gel bekliyoruz, kısır da var hem :))

Evren dedi ki...

yaaaaaaa hem kısır hem enginar cinnet geçirme sebebim olur. ayrıca bulgar kraliyet ailesinin en son temsilcisi valide valentin diyor hayruş sultan gelmiş şehrime bir zahmet obama terki diyar eylesin ülkemden...

Şaşkın dedi ki...

Aradık bırak işi-gücü, rektörü-profu koş gel bacım diye ama ulaşamadık, meşgul insansınız vesselam :(( siz isteyin biz her daim yaparız da önce teşrif buyurmanız ve hatta başınızın mıçınızın ağrımaması gerekir :)

Anonim dedi ki...

Ula ben bu bezelye'yi gelmeden kıskandım he :) , şimdiden gevrekler, boyyozlar enginarlar sunuluyo hediye olaraktan son osmanlı sultanı hayruş sultan'dan, hani bize hani bize demezler mi ta elin istanbul'larından

Mazeretiin vaaaar kangurusun sen:P
Bu arada kanguru ben bilmem beyim bilir manasındaymış aborjince de bunu da bizlere öğreten ünlü düşünür süper köşe yazarı izmir'lim Yılmaz ÖZDİL'e sonsuz teşekkürlerimizi bir borç biliriz....

Çok Okunanlar