7 Kasım 2010 Pazar

Türk Halkı Olarak Sizden Özür Dileriz Ömür Hanım

Ömür Gedik sevgilisinin göbek attırdığı insanları beğenememiş, hatta yetinmemiş Türklükten çıkmak istemiş. Tüm bunları muhteşem Türkçesiyle bir güzel de tivitlemiş: “Oynayan gobek atan halay ceken halkimizi gorunce turklukten cikasim geliyor. Biz buysak ben yokum.”

Bu tiviti attığı sırada kendisiyle aynı havayı soluyor olduğumdan olsa gerek Ankara’da Bursa uçağını beklediğim şu sıralar ben de kendisi hakkında bloglamayı kendime bir hak görüverdim.

Tanıyanlar bilir dans konusunda aha odun aha benimdir. İki sallanıp, beceriksizce kıvırmaktan gayrı oynamayı beceremem. Seçkinci bir müzik zevkim olduğu söylenemez ama oyun havası, fantezi müzik vs. dinlemem. Bu müziklerle dans etmem. Zaten etmeye çalışsam da komik olur, beceremem. Dolayısıyla bahsettiği ortamda hanımefendinin tiksinti duyduğu insanların en azından bir kısmından değildim. Ferhat Göçer sahnede haydi eller havaya yaptırdığı sırada bu özelliğimden ötürü oturmaktaydım. Ancak sahnedeki sanatçıya çiçek vermek, yöneticilerinin istek şarkılarını iletmek gibi avam davranışlarda bulunmuş olmam hasebiyle Türklükten çıkma isteğini bir kat daha arttırmış olabilirim. Böyle bir edepsizlik için, diğer konuda yardımcı olamasam da, şahsım adına kendisinden özür dilerim.

Gelin görün ki sevgilisi sahnede “kalın bir miktar” karşılığında şarkı söyleyip, insanları dansa davet ederken bütün bir gece asık bir surat ile oturup, bilekberisinden bulunduğu ortamdaki insanları tivitleyen Ömür Hanımın birkaç saat sonra sis nedeniyle uçakları iptal olduğunda evine ulaşabilmesi o göbek atan insanlardan gelen paracıklarla helikopter kiralanmasıyla olabildi. Hiç bu açıdan bakabilmiş midir, azıcık da olsa utanmış mıdır? Keşke…

Olsun siz yine de dilemeyin Özür Hanım, biz özür dileriz sizden, bulunduğumuz ortamlardan keyif almayı tercih ettiğimiz için...

4 yorum:

Evren dedi ki...

biz sonradan görme beyazlatılmış türkler böyleyizdir şekerim, üzerindne para kazandıklarımıza b.k atabildik diye bu kadar beyaz ve her dem süzmeyiz.

öperiz odun halinizi...

cem dedi ki...

ne kadar ekmek o kadar köfte diye girelim mevzuya. belki yorumumu okuyup daha seri çıkar türklükten. sevgilin nasıl müzik yapıyor, sen nasıl bir tablo bekliyorsun. opera esnasında göbek atılmadı ya...

iri dana gelsin... diye devam eder bu durum ya da ferhat göçer sevgilini de al göç....:)

sinir boşalması yaşıyorum zaar..:)

Şaşkın dedi ki...

E ben bu yorumu görmemişim ki Gereksiz Adam! Bu kadar gecikmeli yayınladığım için özür dilerim :(( Zaten blogun durumundan burayı ne kadar boşladığım da anlaşılıyordur.
ha bir de dediklerinde sonuna kadar haklısın :))

Anonim dedi ki...

ilginc bilgiler icin tesekkurler

Çok Okunanlar