30 Ağustos 2009 Pazar

Tembel, Tombul Koala


Son bir haftadır gördüğüm her yastığa başımı koyup sürekli olarak uyuduğumdan kendimi tembel, tombul bir koala gibi hissediyorum.

Geçenlerde Evren "seni çeçen sineği mi soktu yoksa?" diye sordu. Kibar ve iyi bir insan olduğum için öyle bir sinek olmadığını yüzüne vurmadım! Zaten hadi diyelim çeçe sineğinin biri hiç üşenmeyip kalktı te Afrikalardan buralara kadar uçtu geldiyse bırakalım da soksun hayvenceğiz, hak etmiştir o kadarını. Bunun için ismini tartışmaya değmez.

Son dört yıldır çocuk suretine bürünmüş bir cüce üzerinde uygulamalı annelik ihtisasını yapmakta olan Dilek ise konuya başka bir açıdan yaklaştı ve "Bugünler ileride uykusuz geçireceğin günler için sana verilen ilahi bir hediye, kıymetini bil kızım" diyerek bu sürekli uyku halimi legalize etmem için teşvikte bulundu. Deneyimli arkadaşların sözünü dinlemek gerek düsturundan hareketle beslenme, boşaltım vb. zorunlu ihtiyaçlar haricinde pek bir güzel uyumaya devam ediyorum. Tek sorun okaliptüs dallarının tükenmeye başlaması. Şimdi müsadenizle yerinden kımıldamadan gıda tedarikinin yapılabilmesi hususlarını birinci elden öğrenmek üzere bir koalayla görüşmeye gidiyorum. Yatak odası da pek uzak geldi, şuracıkta koltuğa mı kıvrılıversem acaba?

4 yorum:

Evren dedi ki...

şaşkın biliyoz herhal dimi çeçe sineği nedense çeçen sinekler diyorum ben onlara, hem sen ne diye böldün ki uykunu. kalkma sen yerinden beyin yetirsin yaprakları :)

Unknown dedi ki...

Sen stepne abuşumla niye polemiğe giriyon bakem :P O demişse doğru demiştir, çeçen sineği çeçenlerin rusları uyutmak için ürettikleri biyolo ciks silah bikerem :D

Şaşkın dedi ki...

küçükler diye hor görmeyelim garipleri onların da bi kimliği, bi kişiliği var Evrenim :))
uykumu da, allah bizim beyden razı olsun, mümkünse sadece zaruri ihtiyaçlar için bölüyorum sen hiç merak etme :D.

Şaşkın dedi ki...

polemiksiz bilog balkonsuz ev gibidir güzel kardeşim. hem ona bulaşmıcam da napıcam. ben bulaşmazsam bilog aleminin ağır ablası olarak çok fazla ciddi takılıyor pembiş sayfalarında :D

Çok Okunanlar