20 Ekim 2013 Pazar

Pabuç


Pek hürmetli erkek okuyucu;

Lütfen eşinle alışveriş yapmaktan şikayet etme bir de kızınla (sende yoksa konu komşu, akraba kızı da olur) dene. Dönüşte karının boynunda hıçkırıklara boğulabilirsin seninle alışverişe çıkmaya razıyım diye.
Kız çocukla alışveriş deneyini gerçekleştirecek cesur beyler için tavsiyemiz işe giysi alışverişi ile başlamaları. Hatta bir iki t-shirt, belki bir sweatshirt. Elbise, etek... Yoo dostum hele orada bir dur soluklan bakalım. Eteği dönen elbise tabirini, elbisenin baskısındaki elemanın surat ifadesini analiz etmeyi öğren önce. Maazallah o baskıdaki kızın suratı asık olur, ayıcık kötü kötü bakıyordur neme lazım, al sonra başına belayı.

Bu basamağı başarıyla tamamlayabildiysen eğer işin şahikasına hoş geldin. Eşinin ayakkabı sevdasından şikayetçi misin? Bir de kızını dene! İşte bu yüzden dostum; mevzu bahis ayakkabı alışverişi ise eğer, yanına bir Xanax, bilemedin Passiflora falan almayı sakın unutma. Zira bu maceranın bir numaralı olmazsa olmazı sabır olduğundan tükendiği noktada tarafların ruh ve beden sağlığı açısından ihtiyacın olabilir.
 
"Pembe olsun, olmazsa mor da olabilir, üzerinde Pamuk Prenses olsun" ile başlar mesela süreç. Gel gör pembeler ayağını acıtır, morların hiç birini beğenmez, bu rengi istemem der. "Hani mor olabilirdi" dersin "hayır mor değil kırmızı olabilir" der. Kırmızı bulursun ayakkabı yamuk basıyordur (ayakkabının nasıl yamuk bastığını kendi ruh sağlığın için lütfen sorgulama, eğ başını önüne, kabullen). Üzerinde Pamuk Prenses ve hatta yanında Sindirella olanı (evet dostum bunu bile yapmışlar) bulursun tamam dersin bu defa oldu ama sonuçta onu da göz yaşları içinde rafına bırakmak zorunda kalırsın ya rengi olmamıştır ya ayağını sıkar. Sen kışlık bot almaya çıkmışsındır ama onun gözü hep yanar dönerli, simli, parıltılı spor ayakkabılarda, yazlık sandaletlerdedir.

Günün sonunda rüküşlük abidesi bir çift pabuca planladığının iki ya da üç katı bir para ödeyip, sinir krizinin eşiğinde eve dönme riski de cabası.

Bu anadan kıza geçen sonsuz genetik bir döngü dostum. O yüzden yüzleş, kabullen ve kurcalama fazla. Dedim ya Xanax, Passiflora vb. bilim dünyasının sizlere bugünler için bir hediyesi.

İmza: Mağaza mağaza dolaşıp 4 yaşında velede (ve hatta iki ve üç yaşındayken bile) pabuç beğendiremeyen kız anası.
 
Dip not: Evet dostum biliyorum o baş belası bir zamanlar bendim. Annem artık ne çektiyse bu da bana faiziyle gelmiş.

Dibin dibi not: Allaha şükür bu defa insan içine rahatça çıkabileceğimiz bir çift pabuç almayı başarabildik.

En dip not: Fiyatı konusunda konuşmak istemiyorum :(( 

2 yorum:

Evren dedi ki...

Sence yarın sabah uyanıp, bu tam da benim istediğim değildi aslında, deme ihtimali kaç:-)

Şaşkın dedi ki...

Ay bi de öyle bişey var di mi? Allahtan daha biz o aşamaya gelmedik :)

Çok Okunanlar