13 Mayıs 2009 Çarşamba

Mim Cadısı Bi Rahat Bıraksan Diyorum Ya

"Blogumu okumuyor musun?" diye çemkirdi. "Ne okuycam tatildeyim kızım ben" dedim üste çıktım hemen. Aman biliyoruz hep tatildeyiz de İstanbul'dayım kardeşim bu sefer. Gidilecek bir sürü yer, görülecek bir sürü kişi var. Hem bilgisayar kullanımı açısında da deplasmandayız. Meğer yapacağını yapmış mimlemiş beni yine, ondanmış çemkirmesi. Yahu yüz kişi var listende arada değişiklik yap başkaları da sebeplensin diyorum. Yok bana mısın demiyor. Kadın bayılıyor beni mimlemeye, zevk alıyor. Bir de demez mi bunu yaptım yetmedi, bir tanesi daha geliyor diye. Dün şahsına da dedim ama buradan da açık seçik beyan ediyorum güzel kardeşim hele hele o dekorasyon mimi gelsin beni bulsun var ya gazabım büyük olur. Mutluluk ve sevgi kelebeği olmak üzerine ne kadar mim konusu varsa bulur salarım üzerine, mutlulukla zehirlenir, görürsün o vakit gününü!

"Ölmeden önce ve yahut hemen okumak istediğim 10 kitabı"ı sormuşsun ya işte beni tanıyan biri olarak öncelikle buna şaşırdım. Yahu bilmez misin ki ben öyle listeler yapamam, söz konusu merak olunca bugünün işini de yarına bırakamam. Tanımayanlar sanmasın öyle aman da çok okurum ben, bilmem ne edebiyatını da yaladım yuttum falan imajı verip de entel dantel görünmek gibi bir niyetim, kaygım yok, benimkisi sadece meraklı olmakla ilgili bir durum. Okumak için önce merak etmem, merak ettim mi de hemen okumam gerek. Çok önemli bir eseri aman da ölmeden önce okuyamadım diye bir pişmanlığım olamayacaksa eğer o konuyu o ana dek merak etmemiş olduğumdandır. Yoksa biraz daha ömrüm olsa onu da merak etmem kaçınılmaz olacak ne de olsa. Çok merak etmiş olmama ve defalarca da başlamama rağmen nedense bir türlü devamını getiremediğim sadece bir tane kitap var. O da Oğuz Atay'ın Tutunamayanlar isimli kitabı. Nedendir bilmem defalarca başlamama rağmen bir türlü bitiremedim bu kitabı. İlle ki isim vermem gerekiyorsa bu kitabı bir gün bitirebilmeyi isterim doğrusu.

Artık İstanbul beni bekler. Gidilecek yerlerim, görülecek kişilerim var ne de olsa...

8 yorum:

Evren dedi ki...

haah tahmin de etmiştim bu kitabı yazacağını ama kadını merak ettim.. hiçççççççç tanıdık gelmedi de :)

hem sen ne çemkiriyon çocuğun yanında bana ayıp valla billa tilla aaaaaaaaa biraz anne duyarlılığı rica edeceğim :))))
şu rica cümlemden sonra kimsecikler inanmaz benim çemkirdiğime ;)

beenmaya dedi ki...

ahahha bana da çok çemkirdi ama püskürttüm kendisini ki zaten bu mimi ona yollayan da benim yani yılanın başı ben oluyorum demek ki :))))

Şaşkın dedi ki...

Biliyodun madem ne soruyosun hayret bişi güzelim ya. Ayrıcana allah allah kim acaba o kadın??? Çok mu kamufle etmişim kim olduğunu yoksa ne :)))

Hem bi kere kızım da öğrensin şimdiden gerektiğinde çemkirmeyi öle pısırık spor olmasın di mi ya :)))

Şaşkın dedi ki...

Bak hazır kadın geziyor bu aralar, okuyamıyor kim ne yazmış kendi kendini ele vermenin ne alemi var sevgili Beenmaya :)) Demek sana da bi mim konusu düşünmemiz gerekiyor nıhhahaha...

buraneros dedi ki...

Aynı kitapla derdi olan ne çok insan varmış meğerse:))Yalnız değil olmak ne güzelmiş,kimselere söyleyemiyordum.

Şaşkın dedi ki...

İsminden olsa gerek diyorum ben Buraneros. Tutunamıyor galiba insan bir türlü :))

Tinkerbell dedi ki...

Şu merakın ve aklında tutman yuzunden az geceler boyu inatlaşmadık seninle..En son hiperaktif buz patenciydi hatırlarsan:)

Şaşkın dedi ki...

haha Plushenko değil o Alexei Yagudin bi kere. Unutur muyum hiç :))

Çok Okunanlar