15 Ekim 2009 Perşembe

Ablam Ablam

Saat geç oldu ve aslında bizim artık yatmamız lazım. Ancak küçük hanım eğer teyzesinin doğumgününü kutlamadan yatarsak beni sabaha kadar tekmelemekle tehdit etti. Sabaha bırakırsak sen uyanamazsın sonra çok geç kalırız diye de ekledi. Hem son dediğinde haklıydı hem de sabaha kadar koca patileriyle tepiklenmeyi gözüm yemedi doğrusu.

Üç kardeşin ve bir de
Evren’in (!!!) büyüğü olan ailemizin ablasının bugün doğumgünü. Ayrı şehirlerde geçen okul yılları hariç kaç sene var ki ilk defa bugününde yanında olamayacağım. İşte bu yüzden içim biraz buruk. Hal böyle olunca kendisinin on yıl önce bana yaptığı sürprizin benzerini bu defa ben mi ona yapsam o zaman en azından o buraya gelir diye düşündüm. Ona da bizim kız “Hoop şaşkın anne beni karıştırma bu işe. Tamam ben de isterim teyzemle bir an önce tanışmak ama benim burada daha rahatım yerinde” diye itiraz etti. E bu durumda da yazmak ve aramaktan başka yapacak birşey kalmadı.

Ablam ablam bilirim ki sen de benim adam gibi sevmezsin fazla doğumgünü kutlamalarını. Tamam ama ben de hem kutlamazsam hem de böyle cümle aleme duyurmazsam çatlarım. Yeni yaşında sana, sağlık, mutluluk vs gibi standart tüm dilekler bir yana, hepsinden önce artık kendine ve hobilerine ayırabileceğin bol bol keyifli vakit diliyorum. Bir de seni çok ama pek çok seviyorum.

Aslında şöyle fiyakalı bir ablam ablam yazısı yazmak istiyordum ama bu edepsiz kız fazla oturunca fıkırdamaya, fıkırdayınca da canımı acıtmaya başlıyor. Dolayısıyla bu doğumgününde iyi halden beraatimi arz ve rica ediyorum ablam ablam canım ablam.

2 yorum:

Evren dedi ki...

ben de kendisine saygıda kusur etmiyor, bir büyüğüm olaraktan önce ellerinden öpüyor, sonra da kendisine bir adam, bir zaman ve bir tatil diliyorum... bir kaç dileğim daha var emmeeeeeeee, onlar da yüzyüze, gözgöze gelince gayri :))

Ablan dedi ki...

Sevgili hemşire, dün sabah Evren kutlama için aradığında bahsetmişti bu yazından ama bana okumak ancak şimdi kısmet oldu. Benim de fazla çalışıp, sonunda doğumgünümde evdeki 3 velete rağmen koltukta uyuyakalmak sebebiyle beraatimi istemem gerekiyor :) Çooook teşekkürler, şahane bir sürpriz :)Kendini de yanımda olamadığın için buruk hissetmene gerek yok. Birlikte kutlayacağımız doğumgünlerinin sayısı azalmıyor aksine artacak kızın sayesinde :) İkinizi de öpüyorum çok çok.

Çok Okunanlar